זמינים גם בטלפון * 2745
הרשת המוטורית הגדולה בישראל
חלקים המתאימים לכלי שלך

דיזות לקרבורטור, מצוף קרבורטור, מחט קרבורטור, דיאפרגמה לקרבורטור

מה זה קרבורטור?

קרבורטור הוא בעצם אחראי להעביר תערובת דלק ואוויר אל תוך הצילינדר תוך שהוא שומר על איזון מושלם של אוויר ודלק בכדי שהמנוע יוכל לבצע פיצוץ.
ברוב האופנועים החדשים כבר אין קרבורטור והיום נהוג להשתמש במערכת הזרקה ממוחשבת שעושה את אותה העבודה בצורה יעילה יותר וישירה יותר.
הקרבורטור נראה כמו לב שאליו מתחברים מספר צינורות ולכן המראה שלו נראה מאוד מורכב, עם זאת הקרבורטור לאופנוע מאוד פשוט.

איך קרבורטור עובד?

לקרבורטור יש קערית דלק קטנה אשר יונקת את הדלק ממיכל הדלק של האופנוע, בצד העליון יותר של הקרבורטור יש פתח אוויר שהמסנן אוויר לאופנוע מכניס אליו אוויר.
כתוצאה מהווקום של המעבר אוויר אל תוך הקרבורטור האוויר נשלח לתחתית קערת הדלק ומעלה בצינור קטן דלק, כאשר בדיוק בצד השני יש זרימת אוויר מוגברת שגורמת לדלק ולאוויר להתערבב.
כשאוויר והדלק מתערבבים זה נראה כמו מתז מים, בתערובת דלק וחמצן. בנוסף לכל יש מחט לקרבורטור שאחראית לפתוח לסגור את זרימת הדלק עם שילוב של מצוף הדלק לקרבורטור זרימת אוויר
ודלק נכונה נכנסת לראש מנוע, יורדת אל שסתום היניקה ובדיוק בזמן הזה שהתערובת דלק ואוויר נכנסת לצילינדר הבוכנה עולה, הפלאג נותן ניצוץ וקיבלנו פיצוץ של המנוע.

מה זה מצוף לקרבורטור?

מצוף קרבורטור הוא מצוף קטן, בדומה למצוף שיש בניאגרה הוא אחראי להכניס לקערת דלק של הקרבורטור דלק ממיכל הדלק.
ברגע שנכנס מספיק דלק אל תוך הקערה של הקרבורטור המצוף עולה למעלה ובעזרת שסתום קטן שיש על המצוף הוא סוגר את פתח הצינור דלק ולא נותן לדלק נוסף להיכנס.
כל זה עד הפעם הבאה שהמנוע ישרוף את הדלק שיש בקרבורטור ואז המצוף ירד שוב ויחזור על אותה הפעולה.

לכל קרבורטור יש המון חלקים כמו דיזות לקרבורטור, מצוף קרבורטור, מחט קרבורטור דיאפרגמה לקרבורטור ועוד המון רכיבים.
למרות שהקרבורטור עשה עבודה נאמנה שנים ארוכות האדם פיתח מערכת הזרקת דלק מדויקת הרבה יותר בגלל האפשרות חיבור שלה למחשב.
ההבדל העיקרי בין אופנוע עם קרבורטור לאופנוע עם מערכת הזרקה הוא שבמערכת הזרקה אתה תרגיש שהגז "יותר קשוב" והוא מדויק מאוד.
מעבר לכך בקרבורטור היה צורך בתחזוקה בגלל שהדלק תמיד היה יושב בקערת הקרבורטור והיה צורך לעשות ניקוי קרבורטור אחת לכמה שנים.
לכן הזרקת דלק היא אמנם יקרה יותר, אך עדכנית יותר ומחושבת יותר והתחושה בנסיעה שלה ללא ספק מספקת.

אנחנו בהוטפיסטון מחזיקים את כל החלקים לאופנוע שלך כולל חלקי קרבורטור, מחט לקרבורטור, מצוף קרבורטור, דיאפרגמה לקרבורטור ועוד המון חלקים לאופנועים.
אם אתה מחפש מוצר ואתה מסתבך, אל תהסס לפנות אלינו. צוות האתר יסייע לך בבחירת המוצרים שלך עד שתהיה מרוצה מהמוצר שאתה רוכש.

דברו איתנו בוואטסאפ